Cesarean Delivery i rachunek ryzyka i korzyści cd

I wiele cesarskich dostaw na pierwszy rzut oka wydaje się niepotrzebnych. Na przykład wśród kobiet bez ciążowej cukrzycy, której płody mają przewidywaną wagę ultradźwięków większą niż 4500 g (10 funtów), oszacowano, że konieczne jest podanie 3695 cesarskich cięć, aby zapobiec jednemu uszkodzeniu splotu ramiennego – liczby, która odzwierciedla zarówno niedokładność oceny macicy wagi płodu i rzeczywistość, że większość dużych niemowląt zostanie poddana poronieniu pochwowemu bez zranienia.5. Aby zacytować inny przykład, tylko 3% niemowląt z prezentacją zamka, które są dostarczane dopochwowo, będzie miało uraz. A większość dzieci urodzonych przez cesarskie cięcie z powodu niezapewniającego śledzenia płodu u płodu rodzi się zdrowe i energiczne, co wzmacnia przekonanie, że cesarskie cięcie nie jest potrzebne w takich okolicznościach. Ale kluczowe pytanie dotyczy zarówno liczby potrzebnej do leczenia, aby uniknąć jednego negatywnego wyniku u noworodka, jak i poziomu ryzyka, który jest obecnie uważany za akceptowalny. Jako praktykujący położnicy odkrywamy, że ryzyko, że kobiety są teraz skłonne przyjąć w zamian za miarę potencjalnej korzyści, szczególnie dla noworodka, zmieniło się: dla wielu, poziom ryzyka niekorzystnego wyniku, który był tolerowany w przeszłości uniknięcie cesarskiego cięcia nie jest już akceptowalne, a liczba progowa potrzebna do leczenia została w ten sposób zresetowana.
W związku z ciągłym wzrostem dostaw cesarskiego cięcia, naszym obowiązkiem jako dostawcy jest kształcenie pacjentów na temat kompromisów związanych z wyborem konkretnego kursu lub interwencji oraz zapewnienie, że ich wybory są zgodne z ich własną filozofią, planami i tolerancją. ryzyka. W obszarach, w których nadal istnieje niepewność, musimy zorganizować badania kliniczne, które dadzą dane potrzebne do poradnictwa pacjentów. W chwili obecnej wydaje się jednak, że niewiele istotnych czynników może się zmienić, a wskaźnik cesarskiego cięcia może być kontynuowany.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z Dr. Eckerem można usłyszeć, a prezentację slajdów można obejrzeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Ecker jest profesorem nadzwyczajnym i dr Frigoletto profesorem położnictwa, ginekologii i biologii rozrodu w Harvard Medical School, a oboje są położnikami w Massachusetts General Hospital w Bostonie.

[podobne: Mimośród, bimatoprost, bisoprolol ]
[podobne: stomatolog opole, wbijanie pali, designerskie wieszaki ]
[hasła pokrewne: stomatolog na nfz kraków, olx wołomin, olej z gorczycy ]