Rozwiązanie problemu opieki zdrowotnej: jak inne narody powiodły się i dlaczego Stany Zjednoczone tego nie zrobiły

Status quo jest silnym wyznacznikiem zarówno wiary, jak i zachowania. Wiele rzeczy, które robimy i rzeczy, w które wierzymy, stają się jawne, ponieważ są one tym, co zawsze robiliśmy lub wierzyliśmy. Właśnie dlatego dominujący wygrywają wybory, dlaczego zawsze wybieramy ten sam smak jogurtu, dlaczego idziemy tą samą drogą do pracy, dlaczego przepisujemy te same leki przeciwnadciśnieniowe. Dla większości Amerykanów nasz system opieki zdrowotnej jest taki, jaki jest po prostu dlatego, że tak właśnie było. Logika zmiany lekarzy, kiedy zmieniasz ubezpieczenie, zmieniasz ubezpieczenie, gdy zmieniasz pracę i wypłacasz z kieszeni, kiedy nie masz pracy, ma jakiś sens, ponieważ tak po prostu jest. Być może gość z Marsa lub Europy uznałby ten status za szokujący, podobnie jak amerykańscy turyści za granicą są czasami zszokowani, gdy okazuje się, że nie powinni oni pozbywać się papieru toaletowego w niektórych toaletach. W związku z tym Pamela Behan ma coś z outsider s widzenia Ameryki. Tytuł jej książki Rozwiązywanie problemu opieki zdrowotnej zakłada, że brak krajowego ubezpieczenia zdrowotnego jest największym problemem w amerykańskiej służbie zdrowia, czego się uczysz po przeczytaniu książki. Jest to z pewnością to, co większość Europejczyków nazwałby największym problemem w amerykańskiej służbie zdrowia. Ale jestem pewien, że wielu Amerykanów, nawet tych zamyślonych, może myśleć, że inne problemy – koszt leków na receptę, niesprawiedliwe finansowanie badań, nadzór nad żywnością i lekami – to największe problemy. Nawet podtytuł książki – Jak inne narody powiodły się i dlaczego Stany Zjednoczone tego nie zrobiły – zakłada, że przyjęcie krajowego ubezpieczenia zdrowotnego jest definicją sukcesu w rozwiązaniu największego problemu opieki zdrowotnej. Zgadzam się z Behanem, że krajowe ubezpieczenie zdrowotne jest tym, czego Stany Zjednoczone potrzebują, ale tytuł jej książki i jej podejście stanowią założenia, które mogą odstraszyć niektórych intelektualistów i polityków, którzy odgrywają wpływową rolę w przyszłości amerykańskiej służby zdrowia. .
Książka zawiera bardzo szczegółową metodologię, która pozwala odpowiedzieć na pytanie, jakie stanowi podtytuł. Wybiera Kanadę i Australię jako kraje stosunkowo podobne do Stanów Zjednoczonych i śledzi ścieżki, którymi te towarzystwa podróżowały, aby uzyskać krajowe ubezpieczenie zdrowotne. Następnie szkicuje (nieudaną) ścieżkę, którą podróżowały Stany Zjednoczone. Podchodząc do problemu tak, jakby było to studium przypadku, autor stara się porównać te trzy doświadczenia i obliczyć różnice, aby wyjaśnić, co Stany Zjednoczone musiałyby zrobić, aby uzyskać tego świętego Graala.
Czytelnicy ze środowiska medycznego doskonale zdają sobie sprawę z ograniczeń badań kliniczno-kontrolnych z udziałem grup ludzi – nawet dużych, dobrze dobranych grup. Ale aby porównać trzy społeczeństwa, z nieobliczalnymi różnicami historycznymi, politycznymi i społecznymi, które mogłyby przeważyć nad ich podobieństwami, w oczekiwaniu na jasne odkrycie jest rzeczywiście wysoki porządek. Poza spekulacją nie ma jednak wielu innych opcji badawczych, więc Behan oferuje prawdopodobnie najbardziej wnikliwą analizę, którą można przeprowadzić.
Pierwszy rozdział książki przedstawia podstawowe pytanie badawcze na trzech krótkich stronach; nie ma przypadkowej wzmianki, że ostatni rozdział opisuje konkluzję badania w kategoriach laika, w tym zmiany, które mogą być potrzebne, aby rozwiązać problemy dostępu do opieki zdrowotnej i ochrony przed jej kosztami w Stanach Zjednoczonych . Czy to była tajemnica Agatha Christie. lub powieść José Saramago, nie odważyłbym się zajrzeć do ostatniego rozdziału
[podobne: amiodaron, flexagen, bisoprolol ]
[więcej w: probolan, dekstran, hostessy fordanserki ]
[hasła pokrewne: pierścień landolta, hydrokortyzon maść, przeglądarka na leczenie uzdrowiskowe ]